TNS Emori aprillist juulini läbi viidud küsitluse tulemused näitavad Tartus suurimat toetusprotsenti sotsiaaldemokraatlikule erakonnale, keda eelistas veidi üle 23 protsendi küsitletuist.
Neile järgnevad pea võrdselt paarikümneprotsendilise toetusega Reformierakond ja Isamaa ja Res Publica liit. Veidi enam kui kümne protsendiga on neljandal kohal Keskerakond, vahendasid ERR-i raadiouudised.
Sotsiaaldemokraatide Tartu piirkonna esimees ja linnapeakandidaat Heljo Pikhof oli nii heast lähtepositsioonist üllatunud. “See on väga meeldiv üllatus ja annab enne valimisi meile indu juurde.”
Sotsiaaldemokraadid soovivad Pikhofi sõnul pöörata oma programmis suurt tähelepanu linna kui elukeskkonna parandamisele ja ka hoolekande teenuste arendamisele ja põhikoolilaste ranitsatoetuste sisseseadmisele.
Reformierakondlaste linnapeakandidaat Urmas Kruuse leidis, et küsitluses kajastuv jõudude vahekord annab kinnitust, et koalitsioonil on jätkuvalt vajalik toetus olemas.
“Arvamusuuringud on aeg-ajalt mõjutatud ka hetkeemotsioonidest. Aga tegelikult näitab see seda, et koalitsioon tänasel päeval toimib. Neile asjadele, mis ellu on viidud ja mida tahetakse ellu viia, on toetus olemas,” lausus linnapea.
Reformierakonna valimisprogrammis keskendutakse Kruuse sõnul ühistranspordi rohelisemaks muutmisele, koolikeskkonna parandamisele ja ka töökohtade teemale.
Isamaa ja Res Publica liidu Tartu piirkonna üldkogu koguneb oma linnapeakandidaati valima täna õhtul. “Rahule saab jääda siis, kui IRL-i toetus oleks kõige suurem,” kommenteeris IRL-i valimistoimkonna juht Jaak Aaviksoo.
“Kõige kesksemal kohal on see, et peame hoopis rohkem tähelepanu pöörama töökohtade loomisele erasektoris. Muidu see Tartu linn jääb liiga tugevalt ülikooli ja avalike asutuste ja haiglate poole kaldu. Tartu ettevõtlus on kindlasti teema, millel tahaks tähelepanu pöörata,” lisas Aaviksoo.
Keskerakonna Tartu piirkonna esimees Aadu Must oli veendumusel, et valimispäevaks jõudude vahekorrad ühtlustuvad.
Veidi üle 16 protsendi Emori küsitletuist ütles, et avaldaks toetust mõnele üksikkandidaadile. Ligi neli protsenti pooldaks mõnd valimisliitu.
Samasuguse toetuse osaliseks saaks erakond Eestimaa Rohelised. Erakonna juhatuse liikme Marko Kaasiku sõnul on neil Tartus plaan tulla valimistele valimisliiduna.