Tallinna volikogu sotsiaaldemokraatide fraktsioon esitas ettepaneku maksta järgmisel aastal pealinna õpetajatele 50 eurot kuus palgalisa, tõsta laste turvakeskuse ja lastekodu töötajate palkasid ning butafooria asemel rajada päriselt rattateid.
„Lähiaastatel on minemas suur osa õpetajaid pensionile. Nii mõneski õppeaines on juba täna tõsine õpetajate puudus. Valitsus on aga õpetajate palgad külmutanud. Nii tuleb Tallinnal leida oma õpetajatele vajalik lisaraha. Üldhariduskoolide, lasteaedade ja huvikoolide õpetajate igakuine 50-eurone palgalisa läheks Tallinnale maksma nelja miljoni euro ringis, mis on pealinnale jõukohane,“ ütles volikogu liige ja pedagoog Jaak Juske.
Lisaks õpetajate palgalisale tegid sotsiaaldemokraadid ka ettepaneku tõsta Tallinna Lastekodu ja Tallinna Laste Turvakeskuse töötajate palkasid, et kindlustada parim võimalik hool meie kõige haavatavamas olukorras olevatele lastele.
Sotsiaaldemokraadid soovivad samuti, et Tallinna linnaruum saaks olema kaasaegne, mugav ja turvaline. Osa sellest eesmärgist on fraktsiooni esimehe Rainer Vakra hinnangul võimalik saavutada rattastrateegia elluviimisel.
„Kui me soovime, et autode kasutajate arv ei jätkaks kasvamist, linnaõhk saaks puhtamaks ja kõik inimesed end linnaruumis turvaliselt tunneks, peame hakkama autoteede kõrval rohkem tähelepanu pöörama ka rattateedele. Kuniks meil puudub korralik eraldatud rattateede võrgustik, kohtame rattureid aina enam kõnniteel. Selle asemel, et rattastrateegia sildi alla kirjutada suvalisi investeeringuid, on meie ettepanek rajada päriselt rattateid, et tõsta kõigi linlaste turvalisust ja mugavust,“ ütles Vakra.
Kokku tegid Tallinna volikogu sotsiaaldemokraadid kahe lugemise vahel Tallinna 2021. aasta eelarvesse 23 muudatusettepanekut kogusummas 18,56 miljonit eurot. Muuhulgas soovivad sotsiaaldemokraadid maksta õpetajatele igakuiselt 50-eurost palgalisa, tõsta lastekodu ja laste turvakeskuse töötajate palkasid, teha korda Raekoja platsi sillutise, rajada rattateed Nõmmele ja Pelgulinna ning rattaparklad trammipeatustesse, valgustada Pääsküla rabaringi ning renoveerida Nõmme huvikooli.
Tallinna tuleva aasta eelarve üldmaht on 861,5 miljonit eurot. Eelarve teine lugemine volikogus peaks toimuma 17. detsembril.