Sotsiaaldemokraat Toomas Jürgensteini kinnitusel kindlustab olümpiavõitja toetuse kahekordistamine Eestile au ja kuulsust toonud sportlastele rahuliku põlve ka eakatena.
“Vaid vähestel olümpiaaladel suudab inimene tipus olla aastakümneid ning end eluks aja kindlustada. Spordiseaduse muudatused annavad olümpiavõitjatele teatud kindluse,” märkis Jürgenstein. “Me läheme ajas umbes 80 aastat tagasi tehtud otsuste jälgedes, kui kahekordsele olümpiavõitjale Kristjan Palusalule kinkis tolleaegne riigivanem Konstantin Päts talu. Tollal oli nõnda, et üldjuhul taluga ei saanud rikkaks, kuid see andis võimaluse elada heal keskmisel tasemel. Kingi mõte oli, et talu annab olümpiavõitajale tööd ja leiba elupäevade lõpuni.”
Spordiseadusesse jõudis ka Jürgenstein ja Helmen Küti ettepanek, mis võrdsustab olümpiavõitja ja paraolümpiavõitja toetused. „Usun, et oleme tulevikus rahul ja uhked, et sellise otsuse tegime,” sõnas Jürgensetin.
Seaduse järgi hakkab riik olümpiavõitjatele alates jaanuarist maksma praeguse 650 euro asemel toetust, mille suuruseks on Eesti keskmine brutopalk. Toetus arvutatakse igal aastal ringi, kusjuures aluseks võetakse eelmise aasta kolmanda kvartali keskmine palk. Näiteks tänavu teises kvartalis oli Eesti keskmine palk 1242 euro juures.