Sotsiaaldemokraatide peasekretärina alustab Piret Hartman

PiretErakond

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna volikogu kinnitas täna õhtul endise ministri Piret Hartmani sotsiaaldemokraatide uueks peasekretäriks.

Hartman töötab peasekretäri kohusetäitjana kuni juuni alguseni, mil Sotsiaaldemokraatliku Erakonna üldkogu päevakorras on peasekretäri ametisse nimetamine.

„On rõõm selle üle, et Piret nõustus oma erakonnale appi tulema – tema sihikindlus, töökus ja laialdased teadmised kuluvad keerulises peasekretäri töös marjaks ära. Pireti esimeseks suureks väljakutseks saab erakonna viimine kohalikele valimistele, kuhu sotsiaaldemokraadid lähevad kõrgete ambitsioonidega. Pole kahtlustki, et Piret töötab sajaprotsendiliselt erakonna ja meie valimisedu nimel,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Lauri Läänemets.

Piret Hartman tõi välja kaks põhjust, miks ta otsustas peasekretäri ameti vastu võtta. „Esiteks on erakonnatöö mulle tuttav, nagu on tuttavad ka väga paljud Eesti eri piirkondades elavad erakonnakaaslased. Usun, et kasuks tulevad ka minu head kontaktid nii avalikus sektoris kui teistes erakondades,“ märkis Hartman. „Teiseks vajab Eesti ühiskond sotsiaaldemokraatide panust. Mind käivitab õiguse eest seismine, seismine selle eest, et kedagi ei jäeta maha, et elu edeneks kõikjal Eestis ja kõigil lastel ja noortel oleks ligipääs heale haridusele.“

Piret Hartmanil on magistrikraadid Maaülikooli ökonoomika ja ettevõtluse erialalt ning Tallinna Tehnikaülikooli erialalt digimuutused ettevõtluses. Sotsiaaldemokraatlikus Erakonnas on Hartman varem töötanud kampaania- ja tegevjuhina. Aastatel 2022-2023 oli tema kanda kultuuriministri portfell. Enne seda töötas ta kultuuriministeeriumi asekantslerina. Hartman oli eelmises valitsuses regionaal-ja põllumajandusminister.