Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammisti kinnitusel massilist postivõrgu koomale tõmbamist ei kavandata.
„2009. aastast sisuliselt muutumatuna püsinud postituru regulatsioon vajab selgeid otsuseid, sest universaalse postiteenuse maht on oluliselt vähenenud. Ümberkorraldused vajavad aga selget poliitilist mandaati, mistõttu vajab teema valimiskampaanias arutelusid,“ sõnas minister Tammist.
Infoühiskonna teenuste arenguga on tänane postiturg väga kiiresti muutunud ning traditsioonilistele postiteenustele pakuvad üha rohkem konkurentsi atraktiivsed telefoni, interneti ning muus digitaalses kanalis osutatavad teenused. „Areng on kaasa toonud universaalse postiteenuse mahu olulise vähenemise nii Eestis kui ka paljudes teistes riikides. Seetõttu vajab aastast 2009 sisuliselt muutumatuna püsinud postituru regulatsioon ajakohastamist, kasutades selleks võimalikult paindlikku lähenemist,“ selgitas Tammist.
Erinevalt teistest valdkondadest toimib postiturg jätkuvalt ristsubsideerimise põhimõttel, kus kasumlikumate ärisegmentide arvel kompenseeritakse kahjumlikku osa, kusjuures kahjum universaalsest postiteenusest kasvab iga-aastaselt. Pikemaajaliselt pole selline olukord ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri sõnul jätkusuutlik ja vajab selgeid poliitilisi otsuseid.
„Lahendamist vajab, kuidas finantseeritakse universaalset postiteenust, milline postivõrk on meie asustustihedust ja muutunud haldusstruktuuri silmas pidades optimaalne ja milline postiteenuse standard on meile ühiskonnana vastuvõetav. Hiiliv postivõrgu optimeerimine ja järeleandmised teenuskvaliteedis on toimunud aastaid, ent puudu on olnud ühiskondlik debatt muudatuste üle. Lähikuudel tuleb see debatt ära pidada ja seejärel saavad valitsuse moodustavad jõud otsustada, kas jätkatakse tänase süsteemiga või tehakse ümberkorraldused. Massilist postivõrgu koomale tõmbamist täna ei kavandata,“ lõpetas minister.