Reformi- ja Keskerakonna varasemad mõtlematud leevendusotsused jaanuari lõpus, on meid viinud olukorrani, kus tänane otsus ei olnud mitte ainuõige vaid ainuvõimalik. Selleks, et piirangute leevendamisest saaks rääkima hakata, peab olema nakatunute arv oluliselt madalam ja veendumus, et nende tulemusel nakatumiskordaja taas üle ühe ei kerki, kirjutab erakonna peasekretär EPLi arvamusküljel.
Kui piirangute osas on elu valitsuse kriisijuhtimist muutnud, siis töökohtadel nakatumise vähendamise osas pole nii läinud. Soovituse võimalusel kaugtööd teha, piiratus peitubki võimaluses. Neil, kel seda pole, jääb nakatumise leviku vähendamiseks kaasa aidata vaid haiguskahtluse või lähikontaktsena kodus püsida. Täna läheb see keskmise palgaga inimesele 11-päevase haiguse või eneseisolatsiooni puhul maksma kakssada eurot.
Sotside tellitud esindatava valimiga uuring näitas, et iga neljanda töötaja mõni kolleeg on haigustunnustega koroonaajal tööl käinud. Ja lausa 84% uskus, et kui nende töökaaslane ei kaotaks sissetulekus, motiveeriks see neid sellises seisus koju jääma. Sotsiaaldemokraadid just sellise eelnõu ongi riigikogule esitanud. Ikka selleks, et viiruselevikut kiiremini pidurdada ja luua võimalus tulevikus piiranguid vähendada.
Jaanuaris tegi Reformierakonna juhitud valitsus ideoloogiast lähtunud valeotsuse ja leevendas piiranguid, mis ühiskonnale kalliks maksma on läinud. Loodetavasti suudab ta haiguspäevade osas parempoolse maailmavaate kõrvale heita ja siiski toetada õiget ettepanekut, isegi siis kui see tuleb opositsioonist.