Sotsiaaldemokraat Rainer Vakra tõstis täna riigikogus esile, et mida rohkem isad oma lastega koos on, seda tugevam side neil lastega tekib ja seda paremini pered koos põsuvad.
Vakra kinnitusel mõjub isapuhkuse pikendamine positiivselt nii peresuhetele ja lastele kui ka meeste tervisele. Riigikogu seadustas täna vanemahüvitise süsteemi muudatused, mis lubavad isadel alates 2020. aastast jääda senise kümne päeva asemel oma lapsega 30 päevaks koju. Selle aja eest maksab riik isadele täiendavat vanemahüvitist.
„See muudatus väärtustab isadust ning tagab, et ema ja isa saaksid lapse kasvamise koormust ühtlasemalt jagada,“ lausus Vakra. Tema sõnul on hea näha, et tänavapildis on üha rohkem lapsevankritega mehi ja et üha enam jagavad lapse ema ja isa omavahel vanemapuhkust.
Vakra tsiteeris ka noori isasid, kes löövad kaasa sotsiaalministeeriumi kampaanias „Papsiga kodus.“ Üks isa võttis oma kogemuse kokku nii: „Vanemapuhkus ja koju jäämine tähendab mehe jaoks küpsemist. See on aeg, mil poisist saab mees.” Teine isa leidis, et: “ Miks mitte vanemapuhkusel osaleda, kui riik ja perekond on andnud sulle kõik võimalused, et seda rolli jagada?” Ja kolmas lisas: “ Karta pole midagi. Kui mees saab iseendaga hakkama, saab ta ka oma väikese lapse eest hoolt kanda.”