Tallinna sotsiaaldemokraatide juhi Raimond Kaljulaidi hinnangul peaks Ida-Tallinna keskhaiglat tabanud korruptsioonikahtlus olema tõsine häirekell nii Keskerakonnale kui Keskerakonna juhitavale Tallinna linnavalitsusele. Majandusminister Taavi Aas peab kohe nõukogu juhi kohalt tagasi astuma, linn peab oma äriühingute juhtimise korda tegema ning Jüri Ratas peab loobuma riigi äriühingute politiseerimisest.
„Loodan, et kahtlused haigla juhtkonna suhtes lükatakse ümber. Vastasel juhul on haigla juhid kuritarvitanud kõigi tallinlaste usaldust ning vedanud alt patsiente ning haigla töötajaid. Aga Keskerakonda võiks tõesti panna mõtlema asjaolu, et üks nende kõige mõjukamaid liikmeid Taavi Aas peab lühikese aja jooksul taas selgitama Tallinna äriühingu nõukogu juhina kahtlustusi olukorras, kus nõukogu viiest liikmest neli on Keskerakonna poliitikud,“ ütles Kaljulaid.
Lisaks Aasale kuuluvad Ida-Tallinna keskhaigla nõukogussee keskerakondlastest riigikogu liigeTõnis Mölder, abilinnapea Betina Beškina ja linnavolikogu liige Helle Kalda. Viimati oli Kaljulaid sõnul sama olukord Tallinna Linnatranspordi ASis, mille nõukogu juhi kohalt pidi Aas tagasi astuma. Aga selles nõukogus on siiani Kalle Klandorf, Siret Kotka, Toivo Tootsen, Igor Kravtsenko ja Kalev Kallo, kes kõik on Keskerakonnast.
Kaljulaidi sõnul peab Aas nõukogu juhi kohalt taanduma kuid ainult sellest ei piisa – ka linna transpordiettevõtte nõukogu juhi koht läks Aasalt Klandorfile, kuid juhtimiskvaliteeti see ei tõstnud.
„Kas linnatranspordiettevõtte juhtimine tehti korda? Muidugi mitte. Ettevõtet palgati juhtima hoopis Deniss Boroditš, kes endise Reformierakonna poliitiku hääletab nüüd linnavolikogus Mihhail Kõlvarti linnavalitsuse poolt,“ rääkis Kaljulaid. „Ma ei mõista, kuidas Jüri Ratas ei saa aru, et tema juhitava erakonna legitiimsus ei saa kunagi olema kuigi kõrge, kuni ta ei tauni lõpuni oma erakonnas selliseid praktikaid.“
Kahjuks näitavad peaministri otsused seoses riigi äriühingute nimetamiskomiteega, et ka valitsuse tasandil peetakse vertikaalset poliitilist kontrolli professionaalsest juhtimisest, läbipaistvusest ja avatusest palju olulisemaks, leidis Kaljulaid. „Korraliku omaniku järelevalve puudumise ja halva juhtimise hind on kõrge nii riigile kui kõigile asjaosalistele,“ lisas ta.