) volikogu laupäevasel istungil poliitilisest olukorrast kõnelenud erakonna esimees peab opositsiooni langenud poliitikute reaktsioone uuele valitsusele neurootiliseks vapustuseks, sest muutus senini ainuvõimalikuks peetud võimupilt.
sõnul on uus valitsus hea ja eluterve ning suudab arutada, kuidas midagi lahendada. Samuti ei tegele partnerid üksteisele jala taha panemisega. “See on väga hea kogemus, sest kuigi oleme valitsuses aastast 2014, olime unustanud, et ka nii saab poliitikat teha,” ütles , kelle sõnul on paratamatu, et kõik poliitilised valikud ei meeldi kõigile.
“Meie poliitika on olnud vajalik, õige ja see töötab,” märkis
. “Mul on kahju, et väike osa ärimehi näib arvavat, et riik peab tegema vaid asju, mis on nende otsestes majanduslikes huvides.”tegevus on 10 000 last toonud välja absoluutsest vaesusest, meenutas ja lisas, et jõustunud on ka elatisabifond ja veelgi tõusnud lapsetoetus. Peagi hakkavad kolmelapselised pered saama 500 eurot igakuist toetust ning rakendub huvitegevuse toetus. Uus valitsusliit suurendab hariduse rahastamist kümnendiku võrra, tõstab koolikohustust ja korraldab töötajate ümberõpet, panustab eriprogrammiga IT arengusse, võimaldab kodakondsust Eestis sündinud lastele, kelle vanemad on Vene passiga. Maksureform jätab 75 protsendile elanikest igakuiselt üle 60 euro rohkem kätte.
Vaadates sügisesi kohalike volikogude valimisi, kinnitas
, et ei ole kunagi läinud neile valimistele nii tugeva vundamendiga nagu sel aastal, kuna on võimul paljudes olulistes omavalitsustes – linnapead Võrus ja Valgas, Põltsamaal ja Paides, Kärdlas ja Kuressaares, abilinnapead Tartus, Jõgeval ja Rakveres, vallavanemad kümnetes valdades.Tallinnas on
eesmärk murda Keskerakonna ainuvõim Eesti pealinnas. “Aga me ei tee seda rahvusliku vastanduse kaudu nagu Reformierakond ja Kristen Michal, vaid pakkudes positiivseid lahendusi Tallinna muutmiseks,” ütles .volikogu kuulas ära riigikogu esimehe ülevaate koalitsiooni sisemistest läbirääkimistest seoses presidendi valimiskorra võimalike muudatustega ning andis talle ja volitused kõneluste jätkamiseks valitsusliidu sisese konsensuse leidmiseks.
Ettevõtlus- ja
andis volikogus ülevaate võrkudega liitumise toetustest ja korterelamute meetmest, mis on osa soovitud punktidest uue valitsuse koalitsioonilepingus ning Riigikogu liige tegi ülevaate haldus- ja riigireformist.: näib, et Reformierakond hakkab valimiste eel taas rahvusi vastandama
lähevad kohalikele valimistele tugevamana kui kunagi varem, ütles erakonna esimees varem ERR-i raadiouudistele.
“2013. aasta kohalikel valimistel õnnestus meil suur läbimurre saavutada, tänaseks me oleme kolmandikes maakonnakeskustes võimul linnapea tasemel. Kindlasti läheme neid maakonnakeskusi ka võitma, töö käib üsna aktiivselt,” ütles
.Parteijuht märkis, et põhitähelepanu kohalikel valimistel koondub Tallinnale ja seal on strateegia veel paika panemata.
sõnul on murettekitav, et Reformierakond näib olevat üles tõmbavat rahvusi vastandavat konflikti. “See kahtlemata soodustab Keskerakonna ainuvõimu jätkumist Tallinna linnas, mis kindlasti ei ole Tallinna huvides. huvides on pakkuda alternatiivi, aga seejuures mitte Tallinna elanikke rahvuspõhiselt vastandades, vaid siiski tulevikku vaatavat alternatiivi pakkudes,” rääkis .