Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist allkirjastas muudatused soodustamaks innovaatiliste lahenduste kasutamist ehitussektoris, tõstmaks seeläbi ka sektori konkurentsivõimet.
„Eesti majanduse üheks pudelikaelaks on innovatsiooni vähesus. Üks võimalus ehitussektori olukorda parandada on elamufondi arendamiseks uudsete tehnoloogiate kasutamine. Näiteks tehases valminud elementide kasutamine aitab ehitus- ja rekonstrueerimistöid oluliselt kiirendada ning seda soovimegi ühe võimalusena ehitusturul soodustada,“ ütles ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist.
Omavalitsustele mõeldud elamufondi toetusmeetme tingimuste muudatusega suunatakse taotlejaid kasutama ehitamisel innovaatilisi lahendusi, mis aitavad ehitamise aega ja kulu vähendada. „Eesmärk on oluliselt kiirendada ning perspektiivis alandada hinda elamuehitusel ja rekonstrueerimisel läbi uudsete tehnoloogiate kasutamise. Nägime eelmise aasta kevadel tänu TalTechile, kuidas korterelamut on võimalik renoveerida nullenergiahooneks märkimisväärse kiiruse ja efektiivsusega. Loodud toetus soodustab taoliste projektide algatamist ning tulevikus võiks hoonete rekonstrueerimine toimuda oluliselt soodsamalt ja kiiremini. Turg sarnastele lahendustele on tohutu, kuna ainuüksi Eestis ootab renoveerimist ligi 13 000 korterelamut, rääkimata olukorrast mujal,“ märkis Tammist.
Määruse „Kohaliku omavalitsuse üksuse elamufondi arendamiseks juhtumipõhise investeeringutoetuse andmise tingimused ja kord“ muutmise eelnõuga täiendatakse investeeringutoetuse taotluse hindamiseks loodud juhendit. Hindamiskriteeriumitesse lisatakse üheks tingimuseks, et üürielamu püstitamisel ja rekonstrueerimisel kasutataks kompleksseid tehaselisi lahendusi, sh ehitustoodetest tehases kokku pandud ehitise osasid.