20. detsembril kell 15.00 korraldab ja juhib Euroopa Parlamendi saadik Marina Kaljurand oma viimast 2021. aasta online-arutelu teemal “2021 – millisena jääme seda meenutama”.
Kaljurand ütleb, et selle aruteluga tahab ta tõmmata joone alla lõppevale aastale, mida varjutas jätkuvalt COVID, aga mida iseloomustavad ka teised huvitavad teemad. Kaljurand: “Mõtlesin pikalt, mis teemadel ja kellega tahaksin aastat kokkuvõtvas arutelus rääkida. Valisin inimesed, kelle arvamus läheb korda minule ja paljudele teistele Eestis ning teemad, mis jäid kõige enam meelde lõppevast aastast. “
Kaljuranna poolt korraldataval arutelul osalevad Paavo Nõgene – AS Tallinki juht ja juhatuse esimees, Kristel Rannaääre – Eesti LGBT ühingu tegevjuht, Andri Maimets – Eesti Kontserdi kommunikatsioonijuht ja Kertu Birgit Anton – kodanikuaktivist ja Fridays For Future Eesti korraldaja.
Kaljurand lisab, et 2021. aasta märksõnaks on COVID, mis mõjutas igat üksikisikut ja ühiskonda tervikuna. Suure majandusliku löögi said teiste seas ka turismi – ja kultuurisektorit. Kaljurand: “Paavo Nõgene ja Andri Maimets tunnevad nimetatud valdkondi läbi ja lõhki ning on aasta jooksul korduvalt sõna võtnud, kuidas nimetatud sektoreid toetada ja elus hoida. Paavo Nõgene on teinud valitsusele mitmeid ettepanekuid vaktsineeritute arvu suurendamiseks ja pandeemia kontrolli alla saamiseks. Arutelu esimeses pooles räägiksimegi nendel teemadel.”
Lisaks COVIDile on 2021 märksõnadeks on Eesti kontekstis ka abielureferendum ja kliimapoliitika. Kaljurand selgitab, et 2021. aasta alguses oli Eestis teravalt üleval abielureferendum ja novembris lükkas Riigikogu õiguskomisjon tagasi petitsiooni perekonnaseaduse muutmiseks, millele kirjutas alla 35 805 inimest. Aasta teisel poolel toimus Glasgows kliimakonverents, kus oli kohal nii Eesti ametlik delegatsioon kui ka kliimaaktivistid. Kaljurand: “Nendel teemadel tahaksin kuulda Kristel Rannaääre ja Kertu Birgit Antoni arvamust. Tahaksin uurida, millised mõtted ja soovid võtavad nemad kaasa uude aastasse. Suure tõenäosusega ei saa mööda ka rekordilistest energiahindadest.”
Kaljurand täpsustab, et tegemist on heade tuttavate, et mitte öelda – sõprade – vestlusega, mistõttu on ta kindel, et vestlus saab olema huvitav, õpetlik ja optimistlik. Kaljurand ise loodab lisada arutelusse Brüsseli meeleolusid ja arvamusi.
Ülekannet saab Youtube’ist embeddida koodiga: <iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/FWkLq2Cop8Q” title=”YouTube video player” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>
Üritust saab jälgida otse Facebookist või Youtube’ist.
Marina Kaljurand on korraldanud ja juhtinud veebiarutelusid alates detsembrist 2020. Need on toimunud reeglina kord kuus ja ning sõna on saanud oma valdkondade parimad eksperdid Eestist ja Euroopa Liidust. Kõik arutelud on järgi vaadatavad siit > https://www.facebook.com/marinakaljurand/videos/