Ühiskondlikud hoiakud LGBT (lesbide, geide, biseksuaalsete ja transsooliste) inimeste suhtes on viimase kolme aasta jooksul muutunud positiivsemaks, selgus Turu-uuringute AS hiljuti avaldatud uuringust.
„Olukord Eestis on aeglaselt paranenud ning ühiskond on hakanud mõistma, et LGBT+ inimesed on täieõiguslikud ühiskonna liikmed, kellele peavad olema tagatud teistega samaväärsed õigused. Inimene on inimene,“ ütles tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski, kes osaleb täna Baltic Pride festivali raames toimuva konverentsi „LGBT+ kogukond: koos minevikus, olevikus ja tulevikus“ paneeldiskussioonis. „Kuid meil on siiski veel palju teha – kooseluseaduse vastu võtmine oli kindlasti oluline ühiskondlik saavutus, ent selle rakendussätete puudumine ei tee meile au ning jätab LGBT+ inimesed juriidiliste vaidluste ämblikuvõrku.“
Samast uuringust tuleb näiteks välja, et kooseluseaduse pooldajate ning seaduse vastaste hulk on nüüdseks võrdsustunud, vastavalt 45% ja 46%.
„Eesti LGBT Ühing, Eesti Inimõiguste Keskus, aga ka Feministeerium on olnud sotsiaalministeeriumi olulised partnerid LGBT+ inimeste õiguste kaitsmisel ja edendamisel, nende organisatsioonide teavitustöö on olnud oluliseks eelduseks sallivuse suurendamisel noorte hulgas,“ ütles minister. „Julgustan kõiki nende eeskujul sel teemal sõna võtma ning oma poolehoidu väljendama – kasvõi osaledes Baltic Pride’i üritustel, mis väärtustab Eesti ühiskonda kogu tema mitmekesisuses.“
Baltic Pride on LGBT+ teemaliste ürituste sari, mille eesmärgiks on pöörata tähelepanu LGBT+ inimeste probleemidele, aga ka kultuurile. See annab võimaluse avaldada toetust LGBT+ kogukonnale ja nende õiguste ning võimaluste edendamisele.