Sotsiaaldemokraatide saadikurühma nimel riigikogus kõnelenud Toomas Jürgenstein tunnistas, et otsus mitte hääletada justiitsminister Urmas Reinsalu umbusaldamise poolt ei olnud sotsiaaldemokraatidele kerge.
„Me tunnustame Hannes Hansot tema valikus, kuid enamik meist lähtus kas teadlikult või intuitiivselt inglise mõtleja Jeremy Benthami utlitarismi põhimõttest. See põhimõte ütleb, et käitu nõnda, et sellega kaasneks võimalikult suur kasu võimalikult paljudele või siis võimalikult väike kahju vähestele. Kui küsida, kas südametunnistus kriibib selle otsuse pärast, siis vastus on, jah, kriibib küll,“ ütles Jürgenstein.
Tema sõnul on tänaseks saanud ka selgeks, et minister Reinsalu kahetsus naistevastase vägivalla hukkamõistmise asjus oli eksitus. “Kui see väide oleks tõsiselt mõeldud, siis ei tohiks minister Reinsalul olla poliitkas kohta. Nõustun siin Reinsalut kaitsnud peapiiskop Urmas Viilmaga, et oma tegude ega sõnavõttudega ei ole minister Reinsalu näidanud naistevastase vägivalla tolereerimist. Veelgi enam, osade umbusaldajate suust on talle ette heidetud, et tema ministriks oleku ajal ratifitseeriti Istanbuli konventsioon,“ tõdes Jürgenstein.
Ühtlasi kahetses Jürgenstein ministri esimest tingimuslikku vabandust, mis oli sõnastatud nii, et „kui see tegi kellelegi haiget.“ „Püha taevas, kuidas võib üleüldse mõelda, et on võimalus, et sellised sõnad ei tee haiget,“ tunnistas Jürgenstein. „Ministri korrektset vabandust sai lugeda alles kolmapäeval, aga parem hilja kui mitte kunagi,“ lisas ta.
Opositsiooni üritus Reinsalu tagandada ei leidnud toetust.