Täna algatasid 23 riigikogu liiget loomakaitseseaduse muutmise eelnõu, mille eesmärgiks on keelata aastaks 2023 karusloomafarmid Eestis.
Algatajate nimel eelnõu üle andnud Jevgeni Ossinovski sõnul on rõõmustav, et sel korral on algatajaid rohkem kui kunagi varem. “Loomade heaolu küsimused lähevad Eesti inimestele aina enam korda ning see väljendub ka palju positiivsemas hoiakus riigikogu liikmete seas,” ütles sotsiaaldemokraatide fraktsiooni kuuluv Ossinovski. “On aeg lõpetada loomade julm kohtlemine lihtsalt selleks, et neid luksuskaubana endale selga või pähe panna! Rääkimata kahjulikest keskkonnamõjudest, mis selle tööstusega paratamatult kaasnevad.”
Reformierakondlasest riigikogu liikme Yoko Alenderi kinnitusel tõestavad nii inimeste tarbimisvalikud kui karusloomakasvatuse suur kahanemine turu puudumise tõttu, et me ühiskonnana ei tolereeri enam tööstusharu ega loomade piinamist kasumi teenimiseks või siis edeva mütsituti pärast.
„Karuloomafarmidest tapetute loomade nahast tehakse väga palju just pisidetaile – võtmehoidjaid, pastakaotsi ja mütsitutte. Rõivatööstus pakub ammu juba alternatiivseid võimalusi ja selleks ei pea tapma loomi,“ märkis Keskerakonna saadik Siret Kotka.
MTÜ Loomus poolt läbi viidud uuring kinnitab, et 69 protsenti Eesti inimestest toetab karusloomafarmide tegevuse lõpetamist.
Karusloomafarmide keelustamise eelnõu 23 algataja seas on kolme fraktsiooni liikmed. Eelnõule kirjutasid alla sotsiaaldemokraadid Jevgeni Ossinovski, Helmen Kütt, Raimond Kaljulaid, Riina Sikkut, Indrek Saar, Heljo Pikhof, Kalvi Kõva, Katri Raik, Jaak Juske ning Lauri Läänemets; Yoko Alender, Keit Pentus-Rosimannus, Jürgen Ligi, Signe Riisalo, Jüri Jaanson, Toomas Kivimägi, Johannes Kert, Madis Milling ja Mart Võrklaev Reformierakonnast ning Siret Kotka-Repinski, Andrei Korobeinik ja Oudekki Loone Keskerakonnast.